Too Good To Go przejmuje wybory Miss

To już dziś! Too Good To Go startuje z wyjątkowym konkursem na Miss, a #GoEthic wraz z Ulicą Ekologiczną...

Mleka i środowisko

Roślinne alternatywy Globalny rynek alternatywnych produktów mleczarskich opartych na roślinach stale rośnie. Kokosowe, ryżowe, z nerkowców, migdałów, orzechów laskowych,...

Akashinga znaczy „Dzielne” 

Niewiele jest bardziej majestatycznych widoków niż stado słoni wędrujących po równinach Afryki. Niestety każdego roku 20 000 tych pięknych...

Specjalizacja - słowo klucz w dzisiejszych czasach

Specjalizacja to w dzisiejszych czasach słowo klucz. Przy blisko ośmiu miliardach ludzi, żyjących obecnie na świecie, mamy wiele dziedzin...

Chcemy Cię w #GoEthic!

W chwili obecnej zespół #GE liczy siedem osób zamieszkujących trzy różne kraje. Mamy różny background, umiejętności, marzenia i wiedzę,...
 
Zacznijmy od tego

Czym jest #GoEthic?

#GoEthic to inicjatywa oparta na tzw trzech filarach: prawach człowieka, prawach zwierząt i poszanowaniu przyrody. Naszą misją jest zrehabilitowanie pojęcia etyki w biznesie oraz promowanie firm, które dokładają starań aby prawa zwierząt oraz nasze kolektywne prawo do życia na niezanieczyszczonej planecie było respektowane.

Czytaj dalej
Cytat

Kupując, za każdym razem oddajesz swoimi pieniędzmi głos na świat jakiego pragniesz

Czytaj dalej
Środowisko, Zwierzęta

Rośliny przyjazne dzikim pszczołom

20 maja to Światowy Dzień Pszczół. World Bee Day ustanowiony został przez ONZ z inicjatywy Słowenii, a jego celem jest zwiększenie świadomości na temat znaczenia pszczół i innych zapylaczy dla ekosystemu, zagrożeń, z którymi się spotykają i ich wkładu w zrównoważony rozwój. Entomolog dr George McGavin z Uniwersytetu Oksfordzkiego podkreśla znaczenie pszczół w globalnym ekosystemie

Czytaj dalej
Czytaj, Jedzenie, Najlepsze, Środowisko

Wegański spis zapasów – autoizolacja i kwarantanna

Najlepsze, co teraz możemy zrobić dla innych ludzi, to siedzieć w domu!

AUTOIZOLACJA I KWARANTANNA – WEGAŃSKI SPIS ZAPASÓW

Orientacyjna lista niezbędników na 14 dni na 1 osobę dorosłą.

Pamiętaj: kupuj te produkty, które jadasz na co dzień. Nie kupuj na siłę czegoś, co Ci szkodzi albo czego nie potrafisz ugotować tylko dlatego, że jest na naszej liście. Zastąp je innymi produktami z danej grupy – takimi, które rzeczywiście jesz.

Czytaj dalej
Czytaj, Jedzenie, Środowisko

Too Good To Go przejmuje wybory Miss

To już dziś! Too Good To Go startuje z wyjątkowym konkursem na Miss, a #GoEthic wraz z Ulicą Ekologiczną oraz Czytamy Etykiety objął nad nim patronat medialny. Na czym polega wyjątkowość tego konkursu? Wybieramy najciekawiej wyglądającego warzywo lub owoc, którego“piękno” (witaminy i pyszny smak), kryje się tak naprawdę w środku.
Czytaj dalej
Jedzenie, Środowisko

Mleka i środowisko

Roślinne alternatywy

Globalny rynek alternatywnych produktów mleczarskich opartych na roślinach stale rośnie. Kokosowe, ryżowe, z nerkowców, migdałów, orzechów laskowych, jaglane, a nawet konopne, to tylko niektóre opcje dostępne w sprzedaży. Również Polacy coraz częściej sięgają po roślinne zamienniki. Wybierają je osoby dbające o zdrowie, wegetarianie i weganie, ale też ci, którym nieobojętna jest kondycja naszej planety. Wiemy, że produkcja mięsa obarczona jest ogromnym kosztem środowiskowym, ale jaki wpływ na środowisko mają różne rodzaje mlek roślinnych i jak na ich tle wypada mleko krowie? Przyjrzeliśmy się produktom, które najczęściej pojawiają się na sklepowych półkach.

Czytaj dalej
Photo by Shannon Litt on Unsplash
Środowisko, Zwierzęta

Akashinga znaczy „Dzielne” 

Niewiele jest bardziej majestatycznych widoków niż stado słoni wędrujących po równinach Afryki. Niestety każdego roku 20 000 tych pięknych zwierząt zabijanych jest dla kości słoniowej.

Damien Mander to australijski snajper, były komandos sił specjalnych, nurek marynarki wojennej, założyciel International Anti-Poaching Foundation [IAPF]. O ochronę zagrożonych zwierząt Afryki walczy od dekady. 

Czytaj dalej
Czytaj, Najlepsze

Specjalizacja – słowo klucz w dzisiejszych czasach

Specjalizacja to w dzisiejszych czasach słowo klucz. Przy blisko ośmiu miliardach ludzi, żyjących obecnie na świecie, mamy wiele dziedzin nauki i technologii, gdzie osób znających się na rzeczy jest ledwie kilkoro lub kilkanaścioro. Nie zawsze specjalizujemy się tak bardzo, ale czy mimo specjalizacji zawodowej potrafimy jeszcze zrozumieć świat we względnie szerokim zakresie?

Czytaj dalej
Bez kategorii, Czytaj, Najlepsze

Chcemy Cię w #GoEthic!

W chwili obecnej zespół #GE liczy siedem osób zamieszkujących trzy różne kraje. Mamy różny background, umiejętności, marzenia i wiedzę, ale łączy nas pasja dla świata, w którym ten projekt nie będzie nikomu potrzebny. Świata, w którym trójetyczny biznes będzie standardem, ludzie i inne istoty czujące nie będą dręczeni i wykorzystywani, a planeta nie będzie niszczona w imię korporacyjnych zysków.

Czytaj dalej