Etyczne zakupy

Twoje codzienne wybory mają większe znaczenie, niż myślisz. Jeśli uważasz, że etyczne zakupy są drogie, trudne lub wręcz niemożliwe, to nasz magazyn jest właśnie dla Ciebie. Każdy z nas jest konsumentem i każdy z nas chciałby móc robić zakupy odpowiedzialnie, ale bez dodatkowego wysiłku. Znalezienie miejsc, usług oraz produktów, które wspierają dobrą, zrównoważoną ekonomię, to nadal wyzwanie. Właśnie dlatego stworzyliśmy #GoEthic: aby wesprzeć Cię w Twoich codziennych decyzjach zakupowych i zaoszczędzić Twój czas. Znajdziesz u nas konsumenckie porady, informacje o odbywających się w Twojej okolicy wydarzeniach oraz targach, a także przewodnik po miejscach, w których zakupy robi się bez wyrzutów sumienia.

Po co komu etyczne zakupy?

Pisarka  i działaczka Anna Lappé : „Za każdym razem, kiedy wydajesz pieniądze, oddajesz głos na świat, jakiego pragniesz”. Nasze pieniądze mogą wspierać firmy lub całe gałęzie przemysłu, których działania przyczyniają się do degradacji środowiska, pogorszenia stanu zdrowia konsumentów, wyzysku robotników czy dręczenia zwierząt. Na szczęście rosnącą popularnością, nie tylko wśród nas – kupujących, ale również wśród przedsiębiorców, cieszą się modele biznesu zrównoważonego, ekologicznego, fair trade czy wegańskiego. Etyczne zakupy polegają więc na wybieraniu lepszych opcji niż te, do których przyzwyczaiły nas centra handlowe i niekończące się reklamy w telewizji.

Działania na rzecz popularyzacji etycznych zakupów są jednak tak rozproszone, że statystyczny konsument nadal musi włożyć sporo wysiłku w to, by dotrzeć we właściwie miejsca ze swoimi pieniędzmi. Wielu nadal nie wie o tym, że istnieje dobra alternatywa. Inni uważają, że nie stać ich na etyczne zakupy. Tłumaczą sobie na przykład: „To tylko moda i nie ma nic wspólnego z wywieraniem pozytywnego wpływu na ekonomię”.

Stworzyliśmy #GoEthic, aby wyręczyć Cię w żmudnych poszukiwaniach i pokazać, że kupowanie z sumieniem jest prostsze i tańsze, niż sądzisz. Katalogujemy dla Ciebie firmy oraz sklepy działające w myśl przyświecającej nam idei świadomej konsumpcji. Podpytujemy etycznych konsumentów, co kupują i gdzie. Wszystko po to, aby pomóc Ci w Twoich etycznych zakupach na co dzień.

Dowiedz się więcej o projekcie #GoEthic.