O nas

Czy przeszło Ci kiedyś przez myśl:

„Nie zmienię świata, nie mam żadnej władzy”,

„Jakość jest ważniejsza niż ilość, ale nie stać mnie na lepszą jakość”,

„Kupował(a)bym etycznie, gdyby było to prostsze”,

„Skąd mam wiedzieć, czy ten produkt lub usługa są uczciwe?”,

„Nie ma znaczenia, co zrobię, inni nie zmienią swoich nawyków/zachowań”?

Nam również. Nieuczciwe firmy chcą żebyś tak myślał. Właśnie dlatego chcemy to naprawić!

 Budujemy poręczny przewodnik
aby Twoje zakupy były lepsze niż kiedykolwiek
.

Potrzebujesz rzeczy, rozumiemy to. Jednak przecież nie chcesz być częścią problemu, a raczej częścią rozwiązania, prawda? Z nami jest to łatwiejsze, ponieważ dosłownie wykonujemy najtrudniejszą część związaną z wyborem etycznych produktów dla Ciebie. Codziennie poszukujemy etycznych firmy na całym świecie. Oceniamy je i przebieramy, aby dać Ci 100% pewności, że wydajesz pieniądze tam, gdzie ma to znaczenie. Możesz zabrać nas na zakupy wszędzie, na Twoją dzielnicę, na wakacje lub wyjazdy służbowe. Nie musisz znać miejsc, do których podróżujesz, poprowadzimy Cię.

Odwiedź naszą ankietę (już w wkrótce) i zagłosuj na miejsca i rodzaje produktów, których potrzebujesz. Co miesiąc tworzymy listę miejsc i porad, o tym jak robić zakupy w kilku najczęściej wybieranych lokalizacjach.

Skoro już mowa o jakości ważniejszej niż ilość

Istnieje wiele usług, w których można znaleźć niektóre poszukiwane sklepy lub restauracje, ale żadne z nich nie jest tak wszechstronne i łatwe w użyciu. Od lat używamy większości dostępnych rozwiązań. Strony internetowe, aplikacje, fora. Niektóre z nich są płatne, niektóre darmowe, ale żadne z tych źródeł nie:

  • Obejmuje wszystkich istotnych czynników: dobrostanu ludzi i zwierząt oraz zrównoważonego rozwoju środowiska,
  • Obejmuje wszystkich możliwych gałęzi przemysłu, nie tylko restauracji, czy tylko mody, czy tylko kosmetyków …,
  • Jest tak łatwe w użyciu.

Prawdę mówiąc, bycie świadomym, odpowiedzialnym konsumentem było dotąd nie lada bolączką, a my ciężko pracujemy, aby to zmienić!

Zmienimy świat, jeden umysł po drugim – wspólnie!

Jesteśmy etycznymi konsumentami od dawna. Każdy z nas „dotarł tu” w inny sposób i z różnych powodów. Poświęciliśmy temu projektowi swój czas i umiejętności, dobrowolnie, zwyczajnie wierząc, że jest to właściwe. Jesteśmy czymś więcej niż zespół, poznaj naszą mała internetową rodzinę.

Martyna Tomaszewska – Redaktorka, Współzałożycielka, Projektantka

Pisze teksty, administruje stroną, projektuje wszystkie grafiki. Choć pisanie nie jest jej głównym żywiołem, stara się przekazywać wiedzę zebraną przez lata doświadczenia. Projektuje „superfajną” aplikację mobilną o etycznych zakupach.

Anna Popis-Witkowska – Redaktorka, Korektorka

Trzy słowa: koty i konie! Nikt nie wie, jak to robi, ale jest w stanie skorygować dowolny tekst z prędkością światła oraz z najwyższą jakością, jakby to nie był żaden wysiłek. Poprawiła wszystkie nasze polskie artykuły i zawartość stron. Nawet ankietę!

Szymon Liszewski – Redaktor, Tłumacz, Developer

Od lat prowadzi projekt „Jakość i bezpieczeństwo żywności„. Wcielając się w kopyta sympatycznej Krowy Żywieniówki obnaża absurdy związane z przemysłem spożywczym, nawykami konsumenckimi oraz nachalnym marketingiem w tej branży.

Jarosław Stefaniak – Redaktor, Tłumacz

Ratownik medyczny z szerokim wachlarzem zainteresowań, od fizyki, chemii, astronomii po nauki humanistyczne. Zawodowe doświadczenia zainspirowały go do rozpoczęcia działalności edukacyjnej i publicystycznej.

Jakub Wróblewski – Redaktor, Tłumacz

To prawdziwy wojownik, dosłownie i w przenośni, a na dodatek wolontariusz Pokojowego Pokoju WOŚP. Nikogo nie zdziwił fakt, że chciał pomóc w projekcie tak jak umie najlepiej, a więc tłumacząc treści dla naszych anglojęzycznych czytelników.

Marzena Sówka – Strateg, Marketerka

Bezsenne noce, długie dni burz mózgów i godziny poświęcone na tworzenie naszej strategii marketingowej. Zaangażowała nawet swoich przyjaciół i rodzinę, aby pomóc w tłumaczeniu naszej strony na j. angielski. Bo tak!

Marian Mrozek – Strateg, Tester

Każdy pomysł, na który wpadliśmy w ciągu ostatnich 2 lat przechodzi przez niego. Dlaczego? Ponieważ jego super mocą jest znajdowanie słabych punktów tych pomysłów i uczynienie ich kuloodpornymi. Jest także jednym z najbardziej oddanych ambasadorów tego projektu.

Prywatna strona Mariana: marianmrozek.com

Przyłącz się do rewolucji! #GoEthic

Bądź częścią rozwiązania! Podejmij się prostej zmiany i zbuduj z nami lepszy świat dzięki codziennym wyborom.

SUBSKRYBUJ

Zapisz się do newslettera abyśmy mogli dostarczać Ci świeżych aktualności o miejscach i wydarzeniach w Twojej okolicy!

SUBSKRYBUJ

UDOSTĘPNIJ

Udostępnij to wszystkim! Tak, dokładnie wszystkim! ♥
Śledź nas w sieciach społecznościowych!

PRZYŁĄCZ SIĘ

Przyłącz się do społeczności i bądź kreatorem zmian, który buduje z nami lepszy świat!!

WYŚLIJ EMAIL