Martyna

Martyna Tomaszewska – Redaktorka, Współzałożycielka, Projektantka

„Przestałam kupować skórzane produkty, zanim w ogóle pomyślałam o przejściu na wegetarianizm. Nie miałam w tym kontekście żadnego modelu do naśladowania, ale zwyczajnie czułam wewnątrz, że jest to złe – zabijanie żywych istot na skórę i futra w świecie, w którym jest to absolutnie niepotrzebne. To było około 20 lat temu, nieco później zaczęłam również kupować kosmetyki wolne od okrucieństwa. Dopiero lata później przeszłam wegetarianizm, aby w końcu zostać weganką. Zadałam sobie cały ten wysiłek w czasach, kiedy naprawdę nie było to łatwe. Nieustannie zawieszam sobie poprzeczkę wyżej, dlatego prawa człowieka i środowisko stały się dla mnie równie ważne jak prawa zwierząt.

Zaskakuje mnie, że w czasach, gdy istnieje tak wiele dostępnych alternatyw, tak szeroki dostęp do informacji i taki rozwój świadomości, etyczny ruch wciąż przegrywa walkę z nieetycznym rynkiem. Rośniemy w siłę, ale nie dość szybko, i przeraża mnie to, ponieważ w każdej chwili, w której utrzymujemy status quo, przegrywamy. Nie robiąc nic, by to zmienić, przegrywamy, przegrywają nasze dzieci, a także ich przyszłe dzieci.

Uwielbiam to powiedzenie: „Nie dziedziczymy ziemi od naszych ojców, pożyczamy ją od naszych dzieci„. Doskonale opisuje poczucie obowiązku, które czuję, aby pozostawić świat lepszym miejscem, kiedy mnie już nie będzie. Tak wiec skończyłam z małymi krokami i tymczasowymi rozwiązaniami. Połączyłam moją największą życiową pasję z moją największą siłą – projektowaniem interfejsów użytkownika, i uczyniłam ten projekt realnym. ”

Prywatna strona Martyny: martynatomaszewska.com