Nie wierzę w noworoczne postanowienia ani w nowy początek. Nowy rok nie jest oddzielony magiczną linią od poprzedniego, a tradycja nie jest usprawiedliwieniem dobrym na wszystko.

Jest to jednak świetna okazja, aby nadać naszemu projektowi pewne ramy i cele. Dlatego zamiast noworocznych postanowień zdecydowaliśmy się podjąć własne wyzwanie!

Ponieważ jest wegastyczeń, a więc Veganuary, to doskonała okazja, aby tematem naszego wyzwania były prawa zwierząt, ale nie tylko! Weganizm bowiem to nie dieta, ale filozofia życia, której doktryną jest niezadawanie cierpienia jakimkolwiek istotom, a więc ludzkim również. Skutkiem ubocznym tej działalności – choć w pełni zamierzonym – jest także dbałość o środowisko.

Liczba 269 jest znana wszystkim tym, którym prawa zwierząt leżą na sercu. To numer porządkowy cielaka, który został uwolniony z farmy kilka dni przed datą jego wywozu do rzeźni. Dorosły już dzisiaj byk do dziś żyje spokojnie w sanktuarium dla zwierząt, jego historia poruszyła jednak miliony serc i stała się inspiracją dla aktywistów na całym świecie.

Liczba 269 to również liczba naszego wyzwania, zgodnie z którym zobowiązujemy się przedstawić Ci do końca roku 269 firm. Firm, które w myśl etyki i zrównoważonego rozwoju – działań, które często zdają się pomijać dobro zwierząt jako ważne kryterium – dbają również o naszych braci mniejszych.

Startujemy już w środę, 17 wegestycznia, z pierwszą propozycją wyjątkowej marki „trójetycznej”.


Jeśli znasz lub wręcz sam(a) prowadzisz działalność z poszanowaniem praw ludzi, zwierząt oraz środowiska, koniecznie daj nam znać!

Jeśli prowadzisz blog lub fanpage i też chciałbyś podjąć „Wyzwanie 269”, napisz do nas lub otaguj nas, jeśli chcesz – chętnie wspomnimy, że bierzesz udział!

Przejdź na jasną stronę mocy!

Moc jest z nami i chętnie się nią podzielimy z Tobą! Bądź na bieżąco z naszymi artykułami i poradami. Nie przegap szansy, aby dowiedzieć się o etycznych projektach!

Nie wysyłamy spamu. Usuń subskrybcję kiedykolwiek. Powered by ConvertKit